Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Happening pro náměstí 9. srpna 2012

7. 8. 2012

touzim--namesti-4.08--23-.jpgV rámci oficiálního "slavnostního zahájení stavby Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad" v Toužimi, které město naplánovalo na čtvrtek 9. srpna 2012, pořádáme malý happening, který se bude konat v tentýž den od 9:30 do 18:00 hodin na toužimském náměstí Jiřího z Poděbrad. Cílem naší akce je upozornit na některé nedostatky záměru a nebezpečí vyplývající z jeho realizace pro zachování a rehabilitaci kulturního dědictví historického jádra města Toužimi. Naše kritické stanovisko podpořila i známá organizace Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky (ASORKD), angažující se např. v kauze chátrajících lázní v Kyselce,  její stanovisko najdete ZDE.

Oficiální akce města, tedy "slavnostní zahájení" za účasti vedení města, zhotovitele stavby a dalších pozvaných hostů a médií se uskuteční v 10:00 hodin na náměstí.  

Přijďte podpořit kulturní dědictví Toužimi, přijďte se seznámit s problémem "regenerace" náměstí.

 

Kontroverzní tzv. "regenerace" toužimského náměstí zahájena

1. 8. 2012

touzim--namesti-4.08--17-.jpgV červenci tohoto roku byla na základě rozhodnutí zastupitelstva města Toužimi zahájena realizace projektu Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad. K záměru, studii a následně k projektové dokumentaci jsme měli řadu připomínek a podnětů, které bohužel nebyly brány vážně a na nabízenou spolupráci nepřišla nikdy odpověď.

Realizace této již zahájené stavby podle stávajícího platného projektu vzbuzuje především vážné obavy o osud nenehraditelných památkových hodnot dotčeného území historického jádra města, a také o smysluplnost celého záměru v nejširších souvislostech zájmů obce. Projekt totiž zcela vážně uvažuje s kompletním vybagrováním všech ploch a nahrazením stávajících vrstev zcela novým materiálem. Finalní povrch by měl být sice dlážděný, ovšem materiálově i provedením místně atypickou dlažbou. Hrozí totální zničení archeologických vrstev, tedy vlastně nejméně půltisíceleté historie města, a to navíc ještě bez řádné dokumentace. Více v celém článku.

 

Den města Toužimi a Den M. Jana Husa 2012 v Toužimi

8. 7. 2012

V letošním roce jsme si červencovým Dnem města opět připomněli založení města Toužimi a Dnem Mistra Jana Husa památku této historické osobnosti. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Akce 2012

Poutní sezóna 2012 ve Skocích začíná

1. 7. 2012

Letošní, již 3. poutní sezóna v poutním kostele Navštívení P. Marie ve Skocích u Žlutic a s ní spojené duchovní, kulturní a společenské aktivity se zdárně rozjíždí.

 

200. výročí toužimského rodáka Johanna barona von Zoph

1. 6. 2012

V tomto roce jsme si 26. května připomněli 200 let od úmrtí významného toužimského rodáka, Johanna Zopha. K tomuto výročí jsme připravili několik akcí, které mají za úkol připomenout si tuto historickou osobnost. Jako první proběhla návštěva Zophova hrobu v Kadani, kde byly položeny vzpomínkové věnce. 8. září 2012 pak proběhne seminář, věnovaný osobnosti a době J. Zopha.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Akce 2012

100 let moderního vodovodu v Toužimi

10. 3. 2012

V prosinci roku 2012 uplyne 100 let od zprovoznění moderního tlakového vodovodu v Toužimi. K této významné historické události moderních dějin města jsme ve spolupráci s firmou Vodárny a kanalizace Karlovy Vary, a. s., Infocentrem Toužim a Muzejním spolkem ve Žluticích připravili několik akcí. Březová přednáška byla věnována historii toužimských vodovodů. 10. června se uskutečnila prezentace vrtání dřevěného potrubí a exkurze do Žlutic na úpravnu vody a přehradu. V prosinci pak proběhne seminář věnovaný minulosti a současnosti zásobování vodou v Toužimi.   

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: Akce 2012

Vánoční a novoroční přání

23. 12. 2011

Všem našim přátelům a příznivcům děkujeme za podporu a pomoc v roce 2011 a přejeme Vám všem klidné vánoční svátky a do nového roku 2012 vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a pohody v osobním životě i hodně pracovních úspěchů

 

apfztouzimi2012.jpg

 

apfskoky2012.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8