Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sehlingova Toužim

Projekt Sehlingova Toužim vznikl již v roce 2005, v rámci obnovování kulturních a historických tradic regionu Toužimska a v souvislosti s přípravami 300. výročí narození zapomenutého, ale významného toužimského rodáka, slavného barokního hudebníka a skladatele, Josefa Antonína Sehlinga.

Realizován byl ve dvou etapách v roce 2006 a 2010.

 

I. etapa - Seminář SROP - projekt Sehlingova Toužim 10.6. 2006

Součástí této etapy bylo vytvoření podkladů pro další realizaci projektu, shromáždění dostupných informací o osobnosti, životě a díle J. A. Sehlinga. Výstupem bylo zpracování Sehlingova životopisu a soupisu jeho děl Mgr. Miladou Jonášovou z Oddělení hudební historie Etnologického ústavu AV ČR. Výsledky byly prezentovány na semináři. I. etapa projektu byla realizována s finanční podporou Karlovarského kraje a města Toužim.

 

II. etapa - Sehlingova Toužim – 300. výročí narození J. A. Sehlinga v roce 2010

Tato etapa se věnovala připomenutí osobnosti J. A. Sehlinga v jeho rodném městě Toužimi 11. a 12. září 2010. Realizován byl veřejný dvoudenní seminář zakončený slavnostní bohoslužbou doprovázenou Sehlingovou Missou Domine exaudi vocem meam, kterou provedl Pražský katedrální sbore a orchestr se sólisty pod vedením MgA. Josefa Kšici. Akce se mimo jiné zůčastnili potomci rodiny Sehlingů z Velké Británie. Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a dárců.

 

 

bar.ces.neg.jpg      kk-logo-minis.jpg      touzim--mesto.inv.logo.gif

 

Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Karlovarského kraje a města Toužimi

 

 

Fotoalbum z realizace projektu ZDE

 

s7.jpg

s1.jpg

 

 

 

zivy-kraj_logo-jpg-.jpg

 

Příspěvky

Sehlingova Toužim (projekt 2005)

23. 1. 2010

Text původního projektu z roku 2005 se stal podnětem pro letošní oslavy 300. výročí narození J. A. Sehlinga v Toužimi.