Jdi na obsah Jdi na menu
 


Živé Skoky 2011, Skokovská pouť a další aktivity ve Skocích v tomto roce

21. 6. 2011

Aktivity našeho sdružení v tomto roce pokračovaly i ve Skocích. Kromě řady brigád na úpravách poutní stezky nebo na údržbu kostela a jeho okolí, jsme kostel nepravidelně zpřístupňovali návštěvníkům i poutníkům a rovněž jsme se podíleli na řadě kulturních aktivit. 1. května proběhla májová Skokovská pouť a 27. května Noc kostelů. Skoky navštívilo i několik skupin turistů, skautů a dalších příznivců Skoků, k 20. červnu kostel navštívilo již 513 osob. Hlavní nápor nás však čeká až během léta, kdy se uskuteční Skokovská pouť, proběhne poutní sezóna a projekt Živé Skoky 2011.  

V sobotu 25. června otevře koncert souboru Byzantion letošní projekt Živé Skoky 2011, který si klade za cíl oživit poutní místo a kostel prostřednictvím hudebních a společenských aktivit. V rámci těch hudebních, jsou připraveny čtyři zajímavé koncerty.

Poutní sezónu na mariánské poutní Skokovské stezce a v kostele ve Skocích, její 2. ročník, zahájí 30. července společné třídenní poutní procesí z Teplé do Skoků. Sraz účastníků bude v klášteře v Teplé ve 13.00 hodin. Letos budou moci poutníci získat poutnický certifikát.  

Skokovská pouť proběhne v neděli 3. července, od 10.00 hodin. Z Teplé přes Toužim a Bochov a zpět pojede zvláštní autobus. Odpoledne se uskuteční pouťová slavnost s posezením, občerstvením a trhem. Kostel bude otevřen do večera poutníkům i k prohlídkám. 

Další mariánské poutě ve Skocích se plánují na srpen a září.  

Během léta je v kostele nainstalována výstava ZACHRAŇTE DOMINANTY na podporu záchrany ohrožených kostelů.

Během července a srpna bude kostel obsazen dobrovolníky, kteří budou zajišťovat chrámovou službu, prohlídky kostela a také vypomáhat při údržbě kostela a jeho okolí.

Více informací o programu Živých Skoků a dalších aktivitách kolem Skoků hledejte na webové stránce Skoků na adrese

www.skoky.eu

 

Projekt Živé Skoky finančně podpořilo Město Toužim, Město Žlutice, Nadace Život umělce a Nadace český hudební fond.