Jdi na obsah Jdi na menu
 


Živé Skoky

14. 12. 2014

Projekt nazvaný Živé Skoky vznikl v roce 2008, původně byl zaměřený na zpřístupnění kostela během letních prázdnin. Od roku 2010 byl rozšířen o kulturní aktivity (začleněním projektu Skocké kulturní léto) a od té doby každoročně zajišťuje oživení Skoků a zdejšího poutního kostela Navštívení Panny Marie.   

Zpřístupnění kostela bylo zpočátku zajišťováno členy sdružení nepravidelně, následně bylo rozšiřováno díky dobrovolníkům, kteří zejména o letních prázdninách obsazují služby průvodců.  

V rámci projektu došlo k oživení tradičních poutních slavností o společenskou složku setkání a postupně díky P. Vladimíru Slámečkovi také k výraznému rozšíření nabídky duchovních aktivit pro poutníky.

Kulturní aktivity zahrnují především hudební produkce vhodných žánrů, hudební a pěvecká vystoupení umělců a souborů. Ty dále doplňují různé výstavy, prezentace. Jejich nedílnou součástí je prvek setkávání. Dramaturgii a organizaci kulturních aktivit se věnuje především člen sdružení Petr Linhart.   

Při realizaci projektu úzce spolupracujeme s Kanonií premonstrátů Teplá. Živé Skoky finančně pravidelně podporují jak okolní obce města Žlutice a Bochov, tak také Karlovarský kraj, a také Nadace Život umělce či Český hudební fond.  

Další podrobnější informace k Živým Skokům najdete na webu Skoků http://www.skoky.eu nebo facebooku

 

logo_kv_zivy-kraj.jpg