Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání u pomníku T. G. M. v Protivci 28.10.2018

23. 10. 2018

Také v letošním roce 100. výročí vzniku naší republiky a při příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu se sejdeme v Protivci u Žlutic na již tradičním společném setkání občanů a zástupců obcí regionu jihovýchodního Karlovarska, abychom zde uctili památku našeho prvního prezidenta Tomáše Garigue Masaryka. Na letošní oslavu připravilo město Žlutice bohatý program.

protivec-2018_plakat.jpg

Pro účastníky z Toužimi a okolí bohužel nebude zajištěna zvláštní doprava, protože město dalo přednost jiné akci. Kdo nebude moci využít vlastní dopravu, může jet vlakem z Toužimi do Žlutic, s odj. v 10:14 hodin, od vlaku ze Žlutic do Protivce bude zajištěna přeprava účastníků díky našemu spolku.

Slavnostní setkání bude zahájeno v 11:00 hodin pietním aktem u pomníku T. G. Masaryka na návsi v Protivci. Po tomto úvodním aktu bude následovat krátký kulturní program připravený žáky a učiteli ZŠ a ZUŠ ve Žluticích pod vedením pana učitele Petra Levanského. Poté bude setkání pokračovat lidovou veselicí s hudbou a posezením ve vytápěném stanu. Pro účastníky bude připraven oběd zdarma.

Předpokládaný konec akce je ve 14:00 hodin, kdy zvláštní autobus rozveze účastníky setkání přes Chyši do Žlutic. Ten bude možné využít k přepravě na vlak zpět do Toužimi s odjezdem v 15:55 z Chyše, takže zde bude čas na návštěvu místního zámku s expozicí našeho významného prvorepublikového spisovatele Karla Čapka, případně navštívit zámecký pivovar. Případně je možné na vlak vyčkat ve Žluticích, odj. je v 16:18 hodin.

Kdo bude spěchat, může využít zpátečního vlakového spoje s odjezdem z Protivce ve 14:01 (přeprava z Protivce k vlaku zajištěna).

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY OBČANY TOUŽIMSKA!

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plakáty