Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 100 let republiky v Toužimi

23. 10. 2018

První setkání v rámci cyklu přednášek a vzpomínkových setkání ke 100. výročí založení ČSR bylo věnováno roku 1918 na Toužimsku. Na setkání vystoupil p. Schierl, který představil dějinný rámec vzniku republiky seznámil přítomné s událostmi, které probíhaly v našem regionu kolem října 1918. 

Druhá akce byla věnována období první republiky ve vztahu k našemu vojenskému letectvu a také vzpomínce na toužimského rodáka Bedřicha Holznera, válečného pilota v řadách RAF za II. světové války. Velmi zajímavou přednášku připravil PhDr. Daniel Švec pod názvem Život vojenského letce Republiky Československé.

Třetí setkání, které připravil pan Jiří Kapr, regionální historik z Nečtin, seznámil přítomné s událostmi kolem roku 1948.

Čtvrté setkání, vzpomínková "kavárna", které proběhne ve čtvrtek 28. října od 18:00 hodin v Malém sále Infocentra v Toužimi bude věnováno vzpomínkám pamětníků na roky 1968 a 1988/89 v Toužimi.

Během října je v Infocentru možné zhlédnout pásmo videoprezentací z jednotlivých odbobí života našeho města a okolí za uplynulých 100 let.

Více na stránkách  Infocentra Toužim ZDE.