Jdi na obsah Jdi na menu
 


Davidova noc 2020

20. 8. 2020

V pátek 21. srpna 2020 se uskuteční Davidova noc, akce věnovaná odkazu významné historické osobnosti zdejšího regionu, P. Aloisu Martinu Davidovi, OPraem. Významný vědec z přelomu 18. a 19. století a člen premonstrátského řádu z tepelského kláštera se narodil v dnes již zaniklé obci Dřevohryzy u Toužimi. Jeho osobnost a jeho významné vědecké dílo si připomeneme exkurzí po naučné stezce, která nese jeho jméno a nočním pozorováním oblohy.

Exkurze po Davidově naučné stezce bude zahájena v 15:00 hodin v klášteře premonstrátů v Teplé, sraz účastníků bude před klášterním kostelem. Zájemci budou moci absolvovat prohlídkový okruh, na němž mimo jiné uvidí řadu památek na P. Davida. Poté se účastníci odeberou na trasu naučné stezky a navštíví místa spojená se životem a působením P. Davida.

Další část akce se uskuteční od 20.00 hodin na Branišovském vrchu. Zde se uskuteční přednášky a po setmění noční pozorování oblohy. Přístup na místo akce je po cestě odbočující ze silnice Bezděkov-Třebouň, trasa bude označena (plánek s vyznačením trasy viz níže). Vzhledem k noční době je nezbytné si s sebou vzít funkční svítilnu, vlastní dalekohled vítán. Pozorování bude ukončeno kolem 23.00 hodin.

V případě špatného počasí a nepříznivých pozorovacích podmínek se večerní část akce na Branišovském vrchu neuskuteční.

 

davidnoc2020_plak.jpg

Plakát akce

 

davidova-noc-cesta.jpg

 

Plánek přístupové trasy