Jdi na obsah Jdi na menu
 


Živé Skoky 2013 hledají dobrovolníky

31. 12. 2012

ŽIVÉ SKOKY 20123 

DOBROVOLNICKÝ PROJEKT NA OŽIVENÍ POUTNÍHO MÍSTA

 

Pro zajištění poutnického a návštěvnického provozu v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skocích u Žlutic hledáme dobrovolníky, neboť  nejsme schopni tyto služby zajistit vlastními silami, jak fyzicky, tak finančně. Proto se obracíme na Vás, dobrovolníky, příznivce Skoků a našeho krásného kraje, s výzvou o pomoc.

Hledáme schopné a ochotné dobrovolníky, kteří by především během měsíců červen až září, ale hlavně během prázdnin v měsících červenec a srpen, v roce 2013 pomohli zabezpečit obsluhu kostela, tedy zajišťovat po stanovenou dobu zpřístupnění objektu, poskytovat návštěvníkům průvodcovské služby, základní informace a propagační a upomínkové předměty. 

Ubytování je zdarma v místě (ve stanech nebo v kostele). Vzhledem k daným podmínkám místa a objektu Vám snad kromě pitné vody a chemického záchodu nemůžeme poskytnout žádné pohodlí civilizačních vymožeností. Skoky jsou zaniklá vesnice, nevede sem elektřina, dráha ani silnice, není tu kanalizace, obchod a ani hospoda, nejbližší civilizace, osada Polom, je vzdálena 3 km, jde tedy spíše o trempské ubytování.

Rádi bychom s Vaší pomocí pokryli službami celé léto. Po organizační stránce doporučujeme týdenní turnusy, z praktických důvodů je vhodnější službu obsazovat alespoň ve dvojici (ale není to podmínkou), alespoň jedna osoba by měla být starší 18-ti let, znalost cizích jazyků vítána. Službu je možné realizovat i v menší skupině, např. v rámci organizovaných táborů či setkání. V rámci pobytu a služby také uvítáme pomoc při údržbě kostela, jeho okolí a poutní stezky nebo při organizování doprovodných církevních a kulturních akcí (poutě, koncerty).

Odměnou za Vaší pomoc Skokům Vám budou chvíle prožité v magickém a klidném prostředí slavného barokního poutního místa uprostřed krásné přírody a pocit, že jste přispěli k dobré věci. Předem Vám všem velký dík!

  

Více informací (včetně volných termínů služeb) hledejte na webu www.skoky.eu. 

 

Aktuálně jsou prázdninové měsíce červenec a srpen zcela obsazené, též všechny víkendy v září.

 

Přihlášky s kontakty zasílejte na naši e-mailovou adresu:

 

podstrechou@email.cz.