Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toužimský zámek a co s ním? Veřejně 20.5.2015

18. 5. 2015

facilitace_zamek.jpgPo dlouhé době se opět někdo začal zajímat o osud toužimského zámku. Tentokráte to jsou specialisté z Fondu dalšího vzdělávání, kteří ve spolupráci s Infocentrem Toužim pořádá ve středu 20. května 2015 od 17 hodin facilitaci na téma ZÁMEK TOUŽIM - Chcete ve městě strašidelný zámek? Co s tím? Kam dál?

Veřejná debata nad dalším osudem toužimského zámku se koná v sále toužimského infocentra a debaty se budou účastnit také odborníci.

Cílem facilitace je nastartovat místní aktivity a spolupráci k záchraně a budoucímu využití této největší a nejcennější toužimské stavební památky, s maximálním využitím potenciálu místní komunity - veřejné správy, občanů, spolků či podnikatelů.  

Plakát akce ke stažení ZDE.

 

Co je to   f a c i l i t a c e ?

Facilitace je technika, která umožní dovést skupinu k cíli porady či složitého jednání navzdory úskalí neefektivní komunikace, nedorozumění a nejasností mezi účastníky.

Facilitátor je odborník na vedení procesu dorozumívání se, který zaměřuje energii účastníků na dané téma a volí metody jednání dle aktuální situace, vždy však tak, aby umožnil každému aktivně se zúčastnit a vyslovit svůj názor v bezpečné atmosféře. Zodpovídá za proces dorozumívání, nikoliv za výsledky řešení.

Nabízíme facilitaci jakýchkoli jednání, skupinových porad a složitých diskusí a kulatých stolů, které probíhají ve vašem okolí, a to v těchto oblastech: odhalení problémů, analýzu problémů, řešení problémů, přijímání rozhodnutí, sestavení plánů, stanovení cílů, výměnu informací, zvýšení produktivity a efektivnosti skupiny, zlepšení komunikace ve skupině, zvýšení pocitu zodpovědnosti za realizaci rozhodnutí, zvýšení pocitu sounáležitosti se skupinou, vyřešení konfliktů ve skupině.